Моралес: Дузпа, няма дузпа, спряхме и ни вкараха гол! Свърши една битка, но не и войната!

0
daniel morales
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial
-
-

Старши треньорът на Ботев (Вр) – Даниел Моралес – сподели мнението си за загубата с 1:2 от Спартак (Вн).

„Имахме лош старт. Знаехме, че Спартак се хвърля първите 15-20 минути. Така и стана, получихме и гол. След 20-ата минута започнахме да контролираме нещата. На полувремето извърших промени и това подейства положително. Второто полувреме те влязоха в наказателното ни поле веднъж, където беше много трудно – една грешка на бека, дузпа, няма дузпа, спряхме и ни вкараха втори гол. Създадохме доста положения, реализирахме само едно. Трябва да работим още по-усърдно и мотивирано, защото има още доста мачове.

Доволен съм от характера и отношението, които показват футболистите. Второто полувреме търсихме гола постоянно. Липсват още много неща, но това отношение о това поведение ни дават възможност да работим още повече.

Опорният им халф ни създаде главоболия. Имаха числено преимущество в халфовата линия през първото полувреме. С корекциите на полувремето това се оправи. Справихме се добре. Вдигаме главата. Свърши една битка, но не и войната. Ще се борим докрай.

Мен ме интересува играта. Можем да играем по-добър футбол и ще го направим в следващите мачове“, коментира Моралес.