Фамозен гол не стигна на Локо (Пд) да победи ЦСКА 1948! Карагарен с попадение и изумителни пропуски (ВИДЕО)

0
birsent karagaren
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. На „Лаута“ съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. По този начин „смърфовете“ съхраниха 4-ото си място преди началото на плейофите, изпреварвайки с 1 точка петия Левски. „Армейците“ пък заемат 7-ата позиция с 43 точки, но може да бъдат изпреварени от Ботев (Пд), който във втория мач за днешния ден гостува на Локомотив (Сф).

ЦСКА 1948 имаше прекрасна възможност да поведе след по-малко от 120 секунди игра. Бирсент Карагарен бе изведен на 2 метра от ъгъла на вратарското поле. Ударът му от въздуха по диагонала обаче профуча покрай дясната греда.

Домакините отговориха с шут на Бабакар Дион, който бе уловен без затруднения от Петър Маринов.

В 18-ата минута Симеон Василев центрира отляво. Емил Ценов засече с глава пред вратарското поле, но Кристиан Томов изби.

В 24-ата минута Талис напредна от собствената си половина, влезе вдясно в наказателното поле на съперника и стреля към близкия ъгъл на вратата. Томов не успя да избие, но за негов късмет топката срещна лявата греда.

В 31-ата „смърфовете“ разиграха късо от корнер. Последва центриране на границата на вратарското поле, където Хорхе Сегура засече с глава. Топката обаче премина покрай целта.

60 секунди по-късно ЦСКА 1948 по чудо не поведе. Бирсент Карагарен бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и стреля към опразнената врата. Притичалия Тодор Павлов обаче успя да застане на пътя на топката и да изчисти в корнер.

В 40-ата минута изстрел на Карагарен от наказателното поле мина над вратата.

Скоро след това Радослав Кирилов нахлу в наказателното поле и отправи удар. Ефе Али обаче успя да отклони леко топката, което се оказа достатъчно, за да може тя мине покрай вратата, излизайки в корнер.

Секунди след началото на втората част Оливиер Камдем проби отдясно, влезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче мина покрай дясната греда.

Шут на Мартин Райнов от границата на наказателното поле пък прелетя над вратата.

Почти веднага след това Карагарен бе изведен отлично, елиминира Тодор Павлов и остана сам срещу вратаря, но ударът му бе право в Кристиан Томов.

Локомотив поведе в 53-ата минута. Димитър Илиев центрира отлично в наказателното поле към Тодор Павлов. Последният овладя на гърди и с фамозен изстрел от ждроп порази горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

180 секунди по-късно центриране на границата на вратарското поле бе засечено много атрактивно с пета от Мичи Нтело. Топката обаче срещна лявата греда.

ЦСКА 1948 изравни в 59-ата минута. Нескопосано връщане към Сегура бе пресечено от Бирсент Карагарен, който се отскубна сам срещу вратаря и този път не сгреши за 1:1. Бившият футболист на „смърфовете“ не се зарадва на попадението. Той дори бе аплодиран от „черно-белите“ фенове, а футболистът им отвърна, показвайки сърце с пръстите си.

Локомотив можеше да възстанови аванса си в 62-ата. Недобре изчистена топка стигна пред вратарското поле до Хорхе Сегура, чийто удар обаче мина на сантиметри от лявата греда.

В 86-ата минута остро центриране от фал на Медвед не бе добре изчистено. Тодор Павлов нанесе удар пред вратарското поле, но футболист на гостите изчисти пред голлинията.

Във 2-ата минута на добавеното време Мичи Нтело засече с глава центриране в наказателното поле. Маринов обаче с една ръка успя да избие отиващата под напречната греда топка.