Несебър пропусна да разгроми, но повали Спартак (Пд) в шоу с 5 гола и завърза битката на върха (ВИДЕО)

0
nesebar spartak plovdiv

Несебър победи Спартак (Пд) в мач от ХХХ кръг на Трета лига – Югоизток. На стадиона край морето „делфините“ се наложиха с 3:2. По този начин те се доближиха само на 3 точки от днешния си съперник, който е лидер във временното класиране. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

Несебър поведе в 19-ата минута. Отлично центриране от корнер бе засечено неспасяемо с глава от Кристиян Парашкевов за 1:0.

„Делфините“ удвоиха аванса си в 34-ата минута. Центриране отдясно не бе изчистено от гостите, от което се възползва Антон Узунов, който отблизо прати топката в мрежата за 2:0.

В 53-ата минута Несебър почти предреши крайния изход. Виктор засече с глава центриране от фал за 3:0.

Спатрак стигна до попадение в 64-ата минута. Центриране от фал бе засечено с глава пред вратарското поле от Владимир Айтов за 3:1.

В 73-ата минута гостите върнаха интригата, след като получиха изключително спорна дузпа. Целият отбор на домакините протестира срещу решението на главния съдия Николай Николов, което обаче не доведе до нищо. От бялата точка пък Венцислав Гюзелев бе точен за 3:2.