0
petko petkov rim
-
-

Голмайсторът на третодивизионния Оборище Петко Петков продължава да жъне успехи в бразилското жиу-жицу. Той стана шампион на AJP Grand Slam world championship Roma при аматьори е категория до 120 кг в италианската столица. Въпреки тежката категория,Петков успя да победи с submission armbar, и на полуфинал и на финала без да загуби точка. С него в Рим беше и треньорът му Фабиано Дос Сантос който също спечели златото при черни колани Мастер категория до 94 кг . petko petkov rim 2
И двамата се състезаваха се за новия им клуб ,който тепърва се развива – ICON BJJ Sofia. Треньорът Фабиано Дос Сантос който е черен колан 4-ти дан , дойде специално от Бразилия,Рио де Жанейро в София за да помогне за развитието на този клуб и да покаже истинското бразилско жиужитсу . В това състезание двамана взеха участие благодарение на съдействието на Гол Грил,които помогнаха с спонсорство.
Петко Петков се занимава с бойните спортове едва от около година. Има сериозна футболна кариера – играл е за ЦСКА 1948,Монтана,Вихрен,Рилски спортист,Банско,Левски Лом…