Вихрен удари Рилецо в Самоков

0
vihren otbor 2023

Отборът на Вихрен (Сандански) постигна изключително важен успех с 3:2 над Рилски спортист в Самоков в сблъсъка от 20-ия кръг на Югозападна Трета лига. Попаденията за „зелените“ реализираха Никола Георгиев (11), Томи Костадинов (56) и Флавио Карвальо (74). Точни за домакините пък бяха Радослав Василев (34) и Стефан Неделчев (67).

Двубоят започна отлично за гостите от Сандански. В 11-ата минута халфът Никола Георгиев отправи удар, който се отби в тялото на бранител на „оранжевите“ и доста изненадващо попадна в мрежата на Иван Ризов.

В 33-ата минута Даниел Пехливанов също не бе далеч от това да изненада стража на домакините. Атакуващият футболист изпълни пряк свободен удар, който бе отразен от Иван Ривов.

Секунди по-късно опитният нападател на Рилски спортист Радослав Василев изравни резултата. Бившият национал на България засече топката от близка дистанция след центриране на Иван Вълчанов, за да матира Боян Загорски.

В 56-ата минута „зелените“ направиха добра атака, която завърши с гол. Удоджи овладя топката в наказателното поле, след което майсторски центрира към Томи Костадинов, който с глава върна преднината за своя тим.

В 67-ата минута Стефан Неделчев бе изведен очи в очи с Боян Загорски, който излезе много неразчетено, а за нападателя не бе проблем да накаже Вихрен.

В 74-ата минута резервата Флавио Карвальо отбеляза прекрасен гол с мощен удар под гредата, като головото шоу в Самоков продължи.

В последните секунди домакините бяха близо до точката, но футболист на Рилски спортист не успя от близка дистанция с глава да намери очертанията на вратата. Това бе и последната интересна ситуация в дербито от Трета лига.