БГ национал със скъпоценен гол в Швейцария

0
georgi rusev
Joie de l'attaquant valaisan Georgi Rusev apres avoir marque le quatrieme but lors de la rencontre de football de Challenge League entre FC Sion et FC Baden le vendredi 9 fevrier 2024 au stade de Tourbillon a Sion. (KEYSTONE/Jean-Christophe Bott)

Българският национал Георги Русев реализира победния гол за успеха на швейцарския си тим Сион над Аарау с 2:1 като гост в двубой от 34-ия кръг местната втора дивизия.

Русев влезе в игра като резерва в 70-ата минута и само шест по-късно отбеляза второто попадение за гостите в 76-ата, правейки резултата 2:1.Тео Бушларем даде преднина на Сион в 33-ата минута, а домакините изравниха чрез Шкелким Делхасай в 36-ата.В 45-ата минута тимът на Тюн остана с човек по-малко заради директния червен картон на ганаеца Айзък Папое.

След втората си поредна победа в първенството Сион продължава битката за промоция в елита и събра 73 точки на първото място във временното класиране, на 6 пред втория Тюн, който има 67 точки и мач по-малко.