Байер Леверкузен влезе в историята!(ВИДЕО)

0

Сензацията през сезона в европейския клубен футбол Байер Леверкузен продължава с фамозното си представяне, след като се класира на финал за Лига Европа.

Реваншът с Рома завърши драматично 2:2, като Аспирините изравниха резултата в 97-ата минута чрез Йосип Станишич. Така хората на Шаби Алонсо записаха рекордната 49-та поредна среща без загуба и подобриха историческия рекорд на Бенфика (48) на Еузебио от периода декември 1963 – февруари 1965 г.

Вълците поведоха с 2:0 с гол на Леандро Паредес в края на първото полувреме от дузпа, а в 66-ата минута световният шампион от Аржентина отново беше точен от бялата точка, с което изравни общия резултат.

Леверкузен вече не само виждаше първото си поражение през сезона, но се задаваха и продължения. В 82-ата минута обаче Джанлука Манчини си отбеляза автогол след изпълнение на корнер, а в 97-ата минута дойде и историческият гол.

Така германският шампион се класира за големия финал, който ще се играе на 22 май на „Авива Стейдиъм“ в Дъблин. Там съперник на хората на Шаби Алонсо ще е един от най-силните италиански отбори в последните години Аталанта.