Лудогорец удари Ботев (Пд) с автогол и половина! „Канарчетата“ може да сдадат третото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Лудогорец победи Ботев (Пд) в мач от плейофната фаза на Първа лига. На базата на „канарчетата“ в Коматево, новият-стар шампион на България се наложи с 2:1. Любопитно е, че и двете попадения на „орлите“ паднаха след контакт с топката на футболисти на домакините. Двубоят се игра при закрити врата, заради наказание на „жълто-черните“.

С днешното поражение пък воденият от Азрудин Валентич тим може да сдаде третото място. Това ще случи, ако в двубоя Черно море – Левски има победител. Който и от двата тима да стигне до успеха, той ще се изравни с Ботев по точки, но и столичани, и варненци имат по-добри показатели в директните сблъсъци с Ботев и ще ги изпреварят.

В 6-ата минута Неделев стреля опасно от ъгъла на наказателното поле. Топката тупна коварно пред Слуга, който не успя да я улови, но все пак Карничник я изчисти в корнер.

Лудогорец отговори в 13-ата минута. Текпетей шутира ниско от границата на наказателното поле. Топката обаче премина покрай дясната греда.

След четвърт час игра Шоу нанесе силен удар от дистанция. Топката рикошира във футболист на Ботев и профуча на сантиметри от дясната греда, излизайки в корнер.

Ситуацията се повтори 120 секунди по-късно, след шут на Групер. В случая обаче топката се насочи към долния десен ъгъл на вратата, но Ханкич показа отличен рефлекс и успя да избие в ъглов.

След още 2 минути Текпетей стреля на 2 метра пред наказателното поле по диагонала, но отново топката премина в непосредствена близост до десния страничен стълб.

В 32-ата минута Лудогорец пропусна най-чистото си положение до момента. Сисиньо нахлу в наказателното поле отдясно, след което намери Тисера. Последният шутира от ъгъла на вратарското поле по диагонала, но топката за пореден път мина до дясната греда.

Все пак натискът на „орлите“ даде резултат в 39-ата минута. Спас Делев влезе в наказателното поле, залъга Генев и шутира. Топката рикошира в Самуел Супрайен и влетя в мрежата на Хидайет Ханкич за 0:1. Попадението пък официално бе записано на родния национал.

180 секунди след това разградчани можеха да удвоят аванса си. Неделев върна слабо в наказателното поле. Тисера пресече и стреля мигновено, но покрай дясната греда.

В последната минута на редовното време Ботев изравни. Реда Рабей даде остър пас отдясно, а Па Конате засече от вратарското поле за 1:1.

В 56-ата минута Лудогорец възстанови преднината си. Бърнард Текпетей понечи да изведе в наказателното поле Спас Делев. Джейм Ето’о опита да пресече паса, но вместо това прати топката в собствената си врата за 1:2.

В 63-ата минута Току изведе на ъгъла на вратарското поле Брахими, който шутира от движение. Слуга обаче успя да избие в корнер.

5 минути по-късно Ботев по чудо не изравни. Брахими пробяга сериозно разстояние с топка в крака, нахлу в наказателното поле, преодоля Карничник и се озова очи в очи с вратаря. Ударът му обаче бе париран от Слуга.

Четвърт час преди края Бароан бе изведен на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му обаче изключително слаб и по никакъв начин не затрудни Слуга.

В даденото продължение на мача Вандерсон и Сотириу имаха възможност да се разпишат, но не успяха.