Миньор показа защо е шампион,би и в Костинброд(СНИМКИ)

0
kaloyan simeonov
-

ОФК Костинброд допусна поражение с 1:3 от шампиона в Югозападна Трета лига за този сезон отбор на Миньор Перник.minyor agitka

Попаденията за гостите реализираха Калоян Симеонов в 4-та минута, Деян Христов в 72-та минута и Калоян Йосифов в добавеното време на срещата. Почетното попадение за костинбродчани бе дело на Калоян Бонев в 76-та минута.
При отлични условия и атмосфера по трибуните, срещата започна с отлична възможност за възпитаниците на старши треньора Христо Коилов, които още в първата минута можеха да открият резултата. Димитър Владимиров се озова на отлична позиция, но защитник в жълто черно се хвърли в краката му в последния момент и предотврати сигурно попадение за костинбродчани. Три минути по-късно гостите откриха резултата. Георги Купенов изведе Калоян Симеонов, който се възползва от неразбирателство в защитата в синьо и технично прехвърли Галев за 0:1. Натискът на гостите не спря и в 12-та минута Галев предотврати сигурно попадение в мрежата си, след като Михаел Орачев се озова очи в очи с него. В 25-та минута далечен изстрел на Калоян Радков се спря в страничната греда на вратата на Галев. Пет минути преди края на първото полувреме отново футболист на гостите се озова очи в очи с Галев и стражът за пореден път не позволи да бъде преодолян.kostinbrod minyor pk

Втората част започна равностойно, а в 60-ата минута удар на Калоян Бонев с глава премина на сантиметри от целта.
В 72-рата минута гостите организираха добро нападение, на върха на което се оказа Деян Христов, който реализира и удвои преднината на своя тим. Той и на 41 години не спира да бележи за чуковете.Четири минути по-късно Калоян Бонев върна интригата в срещата. След изпълнение на ъглов удар, Бонев се извиси над всички и с глава матира стража на гостите Даниел Леонтиев. В третата минута от добавеното време, влезлият като резерва Калоян Йосифов беше изведен зад гърба на защитата на Костинброд, напредна с топката, премина покрай вратаря и оформи крайното 3:1, с което донесе победа номер 29 за Миньор през сезона.
Със загубата днес ОФК се срива до осемнадесетата позиция във временното класиране на три точки от зоната на изпадащите.