10 чужденци на Левски са наказвали Черно море във Варна! Вратар лови 2 дузпи на „сините“ за 11 минути

0

Любопитни факти от домакинствата на Черно море на Левски, представени от „Тема Спорт“:

Равносметката от последните 10 мача е: 3 победи за варненци, 2 равенства и 5 победи за столичани.

През май моряците и сините са играли 8 срещи в морската ни столица, като домакините имат 2 победи, гостите са победили 4 пъти и 2 срещи са завършили наравно.

Автоголове в полза на сините са си отбелязали Ил. Апостолов и К. Любомиров от Черно море. От Левски никой не е поразявал вратата си.

Голове и за двата отбора е реализирал единствено Валери Домовчийски.

В 29 кръг двата съперника са играли през 1966 година, когато Черно море бие с 1:0 с гол на Здравко Митев в 27 минута.

Най-често двубоите във Варна са приключвали при следните резултати: 1:0 – 14 пъти (6 за Черно море и 8 за Левски), 2:1 – 11 пъти (6 за моряците и 5 за сините), 1:1 – 10 пъти.

Най-резултатни от Черно море в двубоите във Варна са били: 8 гола – стрелец №1 за всички времена за тима Ст. Богомилов-Голямото Чечи, 4 – Н. Димитров, Здр. Митев и Т. Атанасов-Барона, 3 – Д. Георгиев и Г. Илиев.

За Левски най-много голове са отбелязали: 5 – Цв. Веселинов-Меци, 4 – П. Панов, 3 – Д. Йорданов-Кукуша и К. Миланов.

За Черно море са отсъдени 4 дузпи, като са реализирани 3 – от Ив. Василев, Т. Атанасов и Н. Спасов, а една е пропусната от К. Тахмисян.

В полза на Левски са отсъдени 7 дузпи, като са реализирани 5: от Т. Барзов, Ем. Спасов, П. Петров, Г. Дембеле и Вл. Гаджев, а 2 са пропуснати от Д. Боримиров и Д. Иванков.

Вратарят Ивайло Петров-Пифа спасява в рамките на 11 минути в края на мача 2 поредни дузпи на сините, изпълнени от Д. Боримиров в 84-ата минута и Д. Иванков в 90+5 при равенството 0:0 на 27 ноември 2004 година.

Петима чужденци са вкарали голове за Черно море – М. Моке, X. Паломино, Буб. Бакари, Мат. Курьор и Родриго.

10 чужденци са се разписвали срещу моряците – Д. Драгич, Г. Дембеле, Р. Михелич, Л. Type, М. Бедоя, Ам. Сукуна, Паулиньо, Д. Яблонски, Ст. Спиерингс и Д. Алар.