Страховита драма! Несебър повали Саяна в 91-ата минута и оглави класирането (ВИДЕО)

0
nesebar saqna
-

Несебър победи като домакин Саяна в мач от XXXV кръг на Трета лига – Югоизток. „Делфините“ се наложиха с 2:1 над досегашния лидер в класирането и на свой ред стъпиха първото място. Това стана възможно, след като в друг двубой от кръга Атлетик (Кукле) победи Спартак (Пловдив) с 1:0. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV.

Саяна поведе в 17-ата минута. Христо Стоянов бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на домакините и главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа. От бялата точка Ахмед Осман бе точен за 0:1.

Несебър реагира светкавично и изравни в минута. Никола Гелин бе съборен в наказателното поле от стража на гостите и арбитърът отново отсъди 11-метров наказателен удар, този път в полза на домакините. Венцислав Христов се нагърби с изпълнението на дузпата и не сгреши за 1:1.

Драмата настъпи в 1-ата минута на даденото продължение, когато „делфините“ стигнаха до обрат. Тодор Петров засече с глава центриране от корнер за крайното 2:1.