Лудогорец не успя да победи шампиона на Азербайджан

0
20180623202724 medium
-
-

Лудогорец записа равенство 1:1 срещу Карабах във втората си проверка на австрийска земя. Двата отбора си размениха по един гол и няколко пропуска, а Клаудиу Кешеру не успя да реализира дузпа за състава на разградчани.

Подписалият днес със седемкратния роден шампион – Антон Недялков, изгледа проверката на новия си отбор от трибуните, в компанията на другите българи Владо Стоянов и Георги Терзиев, които лекуват контузии.Преди началото на контролата Недялков позира с фланелка и шал на Лудогорец.В 28-ата минута Марселиньо изведе с прецизен пас Шверчок сам срещу вратаря, но полският таран си поведе дълго топката и двете нули останаха непроменени. Във втория си опит Шверчок не сбърка. В 36-ата минута Марселиньо отне в центъра и подаде към нападателя, който остана сам срещу стража на Карабах, и отбеляза технично по земя за 1:0.

През втората част главният мениджър на Лудогорец Пауло Аутори направи доста промени в състава. Бразилецът смени почти целият отбор на „зелените“. От титулярите местата си запазват само Натанаел, Марселиньо и Козмин Моци. В 52-ата минута Карабах изравни. Дани Китана се възползва от грешка на Вандерсон, който изгуби топката пред наказателното поле, и с плътен удар по земя не остави шанс на Ренан.
В отбора на азерите от дълги години работи българският кондиционен специалист Чудомир Чокаров -Чудото. А от зимата в щаба на наставника Гурбан Гурбанов е и друг благоевградчанин – младият Марио Митов.