Академик с важна победа над Ювентус

0
akademik otbor

Минимална победа с 1:0 постигна Академик в гостуването си на Ювентус (Малчика) в мач от ХХV кръг на първунството на Северозападната трета лига.

Единственото попадение в мача падна в 10-та минута, когато капитанът на „студентите“ Иван Ганев реализира отсъдената за отбора дузпа. До края на полувремето момчетата на Георги Онов държаха инициативата, но не успяха да я материализират.

Второто полувреме започна динамично. Първо в 50-та минута нападателят на свищовлии Кристиян Иванов излезе очи в очи със стража на Ювентус, успя да го преодолее, но след контакт с него се строполи на земята. Иванов имаше бурни претенции за нова дузпа, но според съдията интервенцията на вратаря е била в рамките на позволеното.

Само три минути по-късно, след разбъркване около наказателното поле на Академик домакините отправиха коварен удар, но Благовест Величков изби с глава пред гол линията.Последваха атаки и няколко опасни удари на играчи на Академик, като по чудо резултатът се запази.

Най-чистото положение за домакините бе в 76-та минута, когато след майсторско изпълнение на пряк свободен удар, топката срещна напречната греда. При изпълнението чудесно реагира свищовския страж, който успя да докосне кълбото преди да се отцие в гредата.

В 83-та минута Академик получи пряк свободен удар. Момчил Емилев стреля точно, но вратарят на домакините улови. Нахлуващият на скорост нападател на свищовлии Димитър Костадинов се сблъска със стража, като съдията видя неспортсменска проява в ситуацията и му вдигна директен червен картон. Това даде криле на домакините и те се хвърлиха да изравняват. При контраатака на Академек в 88-та минута Момчил Емилев се озова сам срещу вратаря, но стражът на домакините самоотвержено се хвърли в краката на играча и спаси сигурно второ попадение.

С днешната победа Академик се утвърждава на второто място в групата с преднина от 5 точки пред третия Севлиево. Именно в подбалканския град играе Академик следващата събота в мач, който може да реши финалната подредба в тройката.