Геша: Само Сираков може да прочисти мръсотията от футбола ни! Има много интриги, далавери и зависимости

0
pomorie chernomoretz balchik 23
-
-

Георги Иванов – Геша е юноша на Спартак (Варна), но дебютира в мъжкия футбол с екипа на Черноломец (Попово) във „В“ група. През 1987 г. се завръща в Спартак.
През 1989 г. Геша преминава в Черно море (Варна). За „моряците“ записва 13 мача и 1 гол в „А“ група, след което се завръща в Спартак.

Преди да премине в Левски Иванов играе два сезона в Добруджа и радва привържениците на футбола в града. През 1993 г. Геша преминава в Левски (София), където играе общо три сезона. Със „сините“ е двукратен шампион на България през 1994-а и 1995-а година, както и носител на Купата на България през 1994-а година.

След края на кариерата си на футболист, Георги Иванов става треньор. Геша започва като помощник, първо в Спартак (Плевен), а след това в Беласица (Петрич). През пролетта на 2005 г. води Беласица в „А“ група. През сезон 2005/06 е начело на Доростол (Силистра), след което е назначен за треньор на Девня. През април 2007 г. поема родния Спартак (Варна). Успява да задържи „соколите“ в „А“ група, като това се случва след победа с 2:0 над градския съперник Черно море.

След това води последователно Волов (Шумен), Несебър, Доростол (Силистра), Светкавица (Търговище) и отново Спартак (Варна), последният му клуб като треньор в момента е Черноморец Балчик.

Evima Sport представи мнението на водещите български футболисти – бивши и настоящи, треньори, президенти, рефери и футболни деятели, които по време на криза отговарят на три въпроса в нашата анкета.

Поради невъзможността да се срещнем лично с тях, заради наложеното извънредно положение, им изпратихме въпросите, на които те отговарят писмено.

Представяме ви мнението на главните действащи лица за едно по-добро бъдеще по време на криза и след нея.

Анкета:
1 Как мислите, че може да оцелеете по време на кризата, независимо дали сте президент на клуб, треньор, футболист или човек, близък до играта и част от футболен клуб. Дайте идеи как и с какво може да се занимаваме по време на карантината?
2 Какво трябва да се промени в родния ни футбол като цяло, за да запази той своята обществена и социална роля?
3 Как трябва да се управлява родния ни футбол след кризата и какви хора трябва да застанат начело на него?

1. Футболистите и целият щаб могат да се включат в доброволни мисии из града в който се намира отбора. Те са разпознаваеми в съответните населени места. Това може да се използва за реклама и промотиране на футбола и на самия отбор. По този начин ще се увеличи уважението между футболистите и гражданите в даденото населено място, за да идват после повече хора по мачовете.

2. Мисля, че клубовете трябва да се възползват от ситуацията, за да се прочистят от чужденците. БФС и цялата държава да помислят за стимулиране на отборите без чужденци. По този начин ще се удвои (минимум) броя на българските футболисти. Това не само ще запази, но и ще увеличи неговата социална роля в обществото.

3. Българският футбол е много труден за управление, съществуват много интриги, далавери и зависимости, които са натрупвани с години и всичко това пречи на футбола. Затова трябва играта да се изчисти от хората, които живеят на гърба на футбола, да дойдат нови хора, експерти и една много силна и независима фигура, запозната с цялата мръсотия, която да прочисти родния футбол. Сещам се само за един такъв човек в България. Преди време той напусна Изпълкома на БФС, несъгласен с това управление. Този човек може да въведе правила и закони, които важат за всички, без разни вратички и шикалкавене. Сигурен съм, че този човек е Наско Сираков. Другите, в момента в БФС, не са на неговото ниво, но има много хора, които ги е страх да не им се наруши спокойствието.