Чак след резила с Гибралтар отпаднала кандидатурата на Александър Димитров за селекционер на мъжете

0

Полуаматьорокият тим им Гибралтар вече се превърна в истински кошмар за българските национали. След като мъжете ни направиха 1:1 на стадион „Виктория“, в събота вечер същия резултат направиха и младежите. Може да се каже, че тяхното 1:1 е още по-срамно, тъй като мъжете ни играха с по-голяма част от резервите си и мислеха за гостуването на Грузия, а в последната секунда Георги Минчев пропусна чисто положение. Докато при младежите нашият вратар Дамян Христов ни спаси точката в заключителните минути.

С оглед на този резултат и факта, че ще завършим на петото място от шест отбора, защото почти сигурно Уелс ще победи Гибралтар в отложен мач, кандидатурата на Александър Димитров за селекционер на мъжете отпада, пише „Мач Телеграф“. Ако воденият от него тим все пак бе завършил на по-горна позиция, можеше и кандидатурата му да бъде разгледана от БФС, но когато пред теб е Молдова, а зад теб само Гибралтар, които до момента нямаха отбелязан гол и бяха допуснали 38, значи нямаш моралното право да искаш да направиш крачка нагоре и да поемеш мъжкия отбор.

Хората от Изпълкома са притеснени и от друго — защо някои от най-добрите ни футболисти при младежите не искат да играят за отбора до 21 години. Справка – новото попълнение на ЦСКА-София Слави Шопов и крилото на Фулъм Силвестър Джаспър.