Кристиано Роналдо с нов рекорд!(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-

Кристиано Роналдо счупи нов голмайсторски рекорд. Португалската суперзвезда вкара две попадения за победата на Ал Насър с 4:2 над Ал Итихад в последния кръг от първенството на Саудитска Арабия и завърши сезона като реализатор №1 с 35 гола.

По този начин 39-годишният нападател подобри рекорда за най-много голове в рамките на една кампания в местната лига. До днес първи в тази класация беше Абдерразак Хамдала със своите 34 гола през сезон 2018/19.

Роналдо откри резултата в самия край на първото полувреме, а в 69-ата минута се разписа отново и изрази бурно радостта си. Кристиано вече има 50 гола на клубно ниво във всички турнири през сезона.

Португалският национал подобри и още един рекорд, като се превърна в първият футболист, който става голмайстор в първенствата на 4 различни държави.

Миланов и Динамо оцеляха в румънския елит(ВИДЕО)