Миланов и Динамо оцеляха в румънския елит(ВИДЕО)

0
-

Динамо (Букурещ) ще играе и през новия сезон в елита на Румъния. „Кучетата“ удържаха нулево реми в реванша с Миеркуря Чук от баража за оставане/влизане в Суперлигата. Те бяха спечелили първата среща с 2:0 и именно тази победа се оказа решаваща.

Сред титулярите за Динамо и днес започна българинът Георги Миланов, който престоя на терена 75 минути, преди да бъде заменен от Кристиан Костин. Той завършва сезона със 17 изиграни мача, в които има 2 гола и 3 асистенции.

Иначе Динамо имаше и доза късмет днес. Домакините можеха да завържат интригата доста рано в мача, но техен гол, дело на Габор Макрай в 13-тата минута, бе отменен заради засада.

До края играчите на Миеркуря Чук направиха всичко възможно, за да стигнат до победата, но усилията им се оказаха безплодни и те остават във второто ниво на румънския футбол, докато Динамо „спаси кожата“ и отново ще се състезава в Суперлигата.