За Ники Михайлов всичко започна на 27 октомври 2004 г.

0
nikolai mihailov 2
-

Пътят на Николай Михайлов в професионалния футбол стартира преди точно 20 години. Датата 27 октомври 2004-та ще остане в паметта на вратаря завинаги. Тогава Левски гостува на Несебър в 1/16-финал за Купата на България, а 16-годишният страж е взет в групата на Станимир Стоилов за гостуването на скромния морски отбор. Сините си свършват работата още през първото полувреме, като повеждат с 3:0 след голове на Георги Чиликов, Тодор Колев и Саша Симонович.

На почивката Мъри прави една рокада, като под рамката се появява Николай Михайлов за сметка на Димитър Иванков. До края на двубоя Левски вкарва още два гола чрез Колев и Симонович, а младият страж запазва мрежата си суха през второто полувреме.

През кампанията 2004/05 Ники се появява още веднъж на терена при успеха с 2:1 над Черно море за първенството.

Всички знаем силните и слабите му мачове със синия екип, но определено той остава един от най-силните вратари, излезли от школата на Левски./ „Тема спорт“

По бързата процедура: Левски се отърва от трансферна издънка!