Везенков вдъхнови Сакраменто за изумителен обрат над Голдън Стейт и Стеф Къри(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Сакраменто Кингс е четвъртфиналист в новия In Season турнир на НБА. Александър Везенков и съотборниците му попариха Голдън Стейт Уориърс със 124:123 (29:37, 26:35, 40:32, 29:19) в „Голдън 1 Сентър“, за да завършат група „C“ без загуба и да продължат към елиминациите на надпреварата без загуба и с актив от 4-0. Така на четвъртфиналната фаза на турнира Сакраменто ще се изправи срещу Ню Орлиънс Пеликанс.

Възпитаниците на Майк Браун успяха да наваксат пасив от 24 точки по пътя към победата. Александър Везенков игра 15 минути в срещата, като вдъхнови своя тим с 8 точки, 3 борби и 2 чадъра при 3/8 стрелба от игра, включително 2/6 от тройката с +/- от +17. Първата му поява в двубоя дойде едва в края на третата четвърт, когато тимът му губеше с 16 точки при 80:96, но бързо заслужи доверието на треньорския щаб, след като върна отбора си в борбата с пет бързи точки за 101:107. Везенков се отличи и със страхотна защита в срещата, като веднъж блокира Дарио Шарич, а освен това предизвика ключови грешки и пропуски на суперзвездата на гостите Стеф Къри.