Робърта с участие в 9 от 10-те пролетни гола на Левски! Грози го наказание

0
-
-

Нападателят на Левски Найджъл Робърта се отчете с 2 гола и 1 асистенция за победата с 3:1 над Ботев Враца. Интересното е, че от началото на пролетния полусезон сините са реализирали едно-единствено попадение, в което нидерландецът не е имал участие – вкара го Стивън Петков при 2:0 над Монтана, пише „Тема спорт“. В този двубой Робърта асистира на Здравко Димитров. При 2:2 срещу Ботев Пд Найджъл се разписа и подаде голов пас, а срещу Берое за купата реализира хеттрик.

Във Враца Левски получи четвъртата си дузпа през сезона в Първа лига. Тя бе реализирана от Найджъл Робърта. За втори път нидерландецът бележи от 11-метров наказателен удар, той бе точен и за 1:0 над Локо Пд. Сините не са пропускали от бялата точка – два точни изстрела има и Борислав Цонев (по един срещу ЦСКА 1948 (3:0) и Ботев Пд (1:2).

Найджъл Робърта ще бъде наказан с лишаване от състезателни права за 1 мач при следващия жълт картон, който получи.

Ботев Враца стана вторият отбор след ЦСКА-София, който получава дузпа срещу Левски през сезона. Даниел Генов обаче също не вкара – удари страничния стълб, а изстрелът на Тиаго от червените бе отразен от Николай Михайлов.

За втори път през сезона Левски вкара 3 или повече гола като гост. Предишният бе при 4:0 над Монтана на „Огоста“. Това са и единствените 2 мача извън „Герена“, които сините са спечелили в първенството. При визитите столичани имат още 4 ремита и 5 загуби.

Левски допуска 2 пъти повече голове през първото полувреме. До почивката сините са инкасирали 14 попадения, а след нея 7.

Сините нямат загуба тази пролет – 2 победи и 4 равенства в първенството. Предишната серия от 6 шампионатни мача без поражение бе от 17-ия до 22-ия кръг на миналия сезон – пак 2 победи и 4 ремита.