Локомотив с важна победа в Кърджали(видео)

lokomotiv plovdiv otbor
Снимка: lokomotivpd.com
-
-

Локомотив(ПловдивЩ победи с 2:1 Арда в Кърджали и спечели много важни три точки.

Арда поведе още в 5-ата минута. Защитник върна към Динко Хоркаш, който обаче не изчисти добре, пращайки топката в краката на Абубакар Тунгара. За последния пък не бе проблем да се разпише на празна врата за 1:0.

В 16-ата минута Мартин Райнов в пета прати топката в мрежата на Господинов. Голът обаче бе отменен заради засада.

5 минути по-късно шут на Борислав Цонев от границата на наказателното поле премина високо над вратата.

В 28-ата минута центриране в наказателното поле бе засечено с глава от Димитър Илиев. Топката обаче срещна напречната греда, а бе отсъдена и засада, така че при гол положението щеше да бъде разгледано внимателно от ВАР.

180 секунди по-късно Евандро центрира отляво. Бабакар Дион пък засече неспасяемо от границата на вратарското поле. Първоначално попадението бе отменено заради засада. След продължително разглеждане на ситуацията от ВАР, обаче се установи, че такава няма и голът бе признат – 1:1.

В 3-ата минута на даденото продължение на полувремето Абубакар направи атрактивно изпълнение, стреляйки със задна ножица. Топката обаче премина далеч от целта.

Секунди след това Борислав Цонев нанесе удар от наказателното поле. Топката обаче рикошира в Мартин Паскалев и стана лесна за улавяне от Хоркаш.

В 56-ата минута Борислав Цонев открадна топката и продължи към Тонислав Йорданов, който пробва удар от наказателното поле, но той бе спрян от Мартин Паскалев.

Седем минути по-късно пловдивските „железничари“ можеха да стигнат до обрат. Ангел Лясков центрира и Мартин Паскалев засече топката с глава, но Господинов показа отличен рефлекс и изби топката в напречната греда.

В 70-ата минута Локомотив Пловдив получи дузпа. Ангел Лясков пробва центриране, но то бе спряно с ръка от Пламен Крачунов. Евандро застана зад топката и не остави шансове на Господинов, след като го прати в грешната посока.

11 минути след това Арда можеше да стигне до равенството. Станислав Иванов проби и намери Ел Мами Тетах в пеналтерията, но техничният му удар към далечния ъгъл бе спасен от Хоркаш.

В 88-ата минута Локомотив Пловдив организира опасна контраатака. Димитър Илиев подаде към Дион в наказателното поле. Неговият изстрел бе спасен от Господинов, но топката се върна при Илиев. Той продължи към Мичи Нтело, който заложи кълбото на пътя на Евандро, но той прати удара си в Нтело и не застраши вратата на Господинов.