Локо Сф с първа победа като гост, 15 годишен бележи за победата

0
nesebar lokomotiv sofiq 14
-
-

Отборът на Локомотив (София) записа втори пореден успех във Втора лига. „Железничарите“ разбиха с 3:0 Ботев (Гълъбово) в гостуването си на стадион „Трейс Арена“ от третия кръг на първенството. Големият талант на столичани Валентин Николов отбеляза страхотен гол в 43-ата минута. 15-годишният юношески национал на България даде аванс на Локомотив, след като матира Диян Вълков с удар от границата на наказателното поле. Той финтира противников бранител с десния крак, след което с левия прати топката в далечния ъгъл за 0:1. Попадението е първо сред професионалистите за младия Вальо Николов, който игра дори с травма на ахилеса, но предвид проблемите с младите играчи в селекцията на Младен Додич започна от първата минута. Попадението вкара младия Николов в историята, като един от най-младите голмайсторите в професионалния футбол на България.Както е известно, официални оферти към него в офисите на клуба пристигнаха от Сампдория, Болоня и Фулъм, но на този етап босовете на „червено-черните“ искат да му дадат шансове да играе професионален футбол, вместо да играе със своите връстници в Италия или Англия.Втората част Локомотив реши всичко в мача в рамките на няколко минути. Завърналият се през лятото бивш голмайстор на тима Димитър Георгиев удвои с второто си попадение за сезона в 49-ата минута. Таранът беше точен с удар от границата на наказателното поле с левия крак. Малко след това Швоня с глава оформи крайното 0:3 в полза на Локомотив. Това се случи в 55-ата минута, а играчите на Додич пропуснаха да постигнат и по-изразителна победа в оставащите минути.Локомотив (София) вече има шест точки и заема шесто място, докато Ботев записа първо поражение в тази кампания и остана с две точки на 11-то място. Столичани гостуват и в следващия кръг, когато имат визита на Пирин (Благоевград). Ботев гостува на Спартак Плевен през следващия уикенд.