Левски стъпи накриво срещу Ботев (Вр) в парад на спасените дузпи, даде и свидна жертва (ВИДЕО)

0
-
-

Левски стъпи накриво в домакинството си на Ботев (Враца) в мач от XV кръг на Първа лига. На стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“ „сините“ не успяха да победят своя съперник, като последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 0:0.

Любопитно е, че в мача бяха отсъдени две дузпи – по една за двата отбора. Първо обаче Михайлов спаси изпълнението на Бабунски, а след това Костов отрази удара на Борислав Цонев. Столичният гранд пък даде и свидна жертва – контузия, която видимо изглеждаше тежка, получи Георги Миланов.

Ботев (Вр) можеше да шокира домакините след по-малко от 240 секунди игра. Бабунски се пребори със Зайков, нахлу в наказателното поле и от 10-11 метра стреля по диагонала, но Михайлов изби.

Гостите направиха още по-фрапантен пропуск в 7-ата минута. Юлиан Ненов получи диагонален пас в наказателното поле, където бе фаулиран от Иван Горанов, а главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Дориан Бабунски насочи в долния десен ъгъл. Николай Михайлов обаче с чудесна изява спаси, а след това топката бе изчистена.

В 14-ата минута и Левски имаше възможност да поведе. Радослав Цонев изведе вдясно на наказателното поле Билал Бари, който пусна успореден пас. Борислав Цонев продължи към Здравко Димитров, който засече от чиста позиция, но покрай дясната греда.

В 26-ата минута Билал Бари направи скандален пропуск. Той получи успореден пас на 2 метра пред вратарското, но напълно необезпокояван засече над напречната греда.

В 32-ата минута Борислав Цонев засече с глава центриране отдясно. Костов обаче успя да избие в корнер отиващата под напречната греда топка.

В 40-ата минута Левски получи тежък удар. След като малко по-рано Георги Миланов получи удар от съперник при единоборство, сега „синият“ халф падна на земята и се хвана за коляното. Той бе изнесен на носилка, като изглежда става въпрос за сериозна контузия. На мястото на Миланов в игра влезе Марин Петков.

Малко след като измина минута игра през втората част, Юлиан Ненов центрира отляво. Топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

В 52-ата минута Краев стреля мощно извън наказателното поле, но Костов изби. Топката стигна вляво от наказателното поле до Горанов, който центрира отлично. Марин Петков засече с глава, но топката профуча покрай лявата греда.

5 минути по-късно отново Горанов центрира отляво. Борислав Цонев засече с глава около точката за изпълнение на дузпа, но отново покрай лявата греда.

В 71-ата минута и Левски получи право да изпълни дузпа, след като Диего Фераресо фаулира в наказателното поле Марин Петков. От бялата точка Борислав Цонев стреля в долния десен ъгъл, но Красимир Костов спаси.

В 82-ата минута Кордоба изведе с чудесен пас Борислав Цонев сам срещу вратаря. Ударът на халфа обаче бе избит от Костов.

240 секунди по-късно Радослав Цонев стреля мощно от границата на наказателното поле. Костов обаче с нова фантастична намеса успя да докосне топката, която след това разтресе напречната греда.

В 1-ата минута на даденото продължение Левски по чудо не стигна до победата. След центриране на Горанов отляво, Борислав Цонев засече с глава от границата на вратарското поле. Красимир Костов обаче с феноменален рефлекс успя да изби от голлинията. Стражът на Ботев обааче не спря дотук, като изби в корнер и добавката отблизо на Радослав Цонев.