0
borusia bayern
-
-

Борусия (Дортмунд) и Байерн изиграха спиращо дъха дерби. Баварците на два пъти повеждаха. Пред 81365 зрители на „Сигнал Идуна Парк обаче домакините успяха да обърнат нещата в своя полза и да спечелят „Дер Класикер“ с 3:2.

С победата си днес, Борусия (Дортмунд) дръпна със 7 точки пред Байерн. Двата отбора пък са разделени от Борусия (Мьонхенгладбах), който е с 4 пункта зад съименника си и с 3 пред баварците.

Борусия пропусна чудесен шанс да поведе в 10-ата минута. Хумелс бе на път да направи фатална грешка. Ройс взе топката и напредна, остана сам срещу вратаря, но се засуети и стреля слабо, право във вратаря.

Байерн отговори в 17-ата минута. Кимих центрира чудесно в наказателното поле, Рибери засече от въздуха, но до дясната греда.

В 26-ата минута Байерн поведе. След центриране отдясно, Левандовски с летящ плонж засече от границата на вратарското поле за 0:1. Голмайсторът не се зарадва на попадението си, показвайки уважение към клуба, в който мина сериозна част от кариерата му.

В 33-ата минута Байерн можеше да удвои аванса си. Левандовски пусна в наказателното поле за Рибери, който без забавяне стреля по диагонала. Вратарят на Борусия обаче показа чудесен рефлекс и успя да избие.

В 48-ата Санчо изведе прекрасно в наказателното поле Ройс, който бе фаулиран от Нойер и  гавният съдия отсъди дузпа. Секунди по-късно потърпевшият бе безапелационен от бялата точка за 1:1.

Байерн отговори светкавично и 240 секунди по-късно възстанови аванса. Чудесна акция на гостите завърши с центриране на Кимих към Левандовски, който от непосредствена близост с глава не сгреши за 1:2. В ситуацията обаче останаха сериозни съмнения за засда на Кимих.

В 59-ата минута Борусия по чудо не изравни. Санчо проби отдясно и пусна успоредно към Ройс. Последният стреля от границата на вратарското поле, но миг преди да преди премине голлинията, Мартинес се хвърли и изби с шпагат.

120 секунди след това Левандовски прати топката за трети път в мрежата на домакините. Голът обаче бе правилно отменен заради засада.

В ответната атака домакините направиха нов фрапантен пропуск. Санчо проби мощно, нахлу в наказателното поле, премина покрай Нойер и върна на границата на вратарското поле за Алкасер. Точно преди да нанесе удар обаче, Боатенг му се хвърли в краката и изби.

В 65-ата минута Ройс получи на точката за изпълнение на дузпа и стреля от движение, но изключително неточно.

Само 2 минутки по-късно Борусия все пак изравни. Пишчек центрира отдясно, Ройс посрещна от движение, пращайки топката неспасяемо по диагонала за 2:2.

В 72-ата минута домакините стигнаха и до пълен обрат. Санчо изведе перфектно Алкасер. Последният, останал сам срещу вратаря, технично го преодоля за 3:2.

В края на мача нервите взеха връх и футболисите на двата отбора се сдърпаха, без обаче да се стигне до нещо по-сериозно. При корнер за гостите, в атака се включи и Нойер, като дори игра с топката, но не успя да се разпише.

В 5-ата минута на добавеното време Левандовски вкара уникално попадение. За негово съжаление обаче то бе отменено заради засада.