Хебър удари Монтана и оглави Втора лига(ВИДЕО)

0
-
-

Хебър Пазарджик окупира върха във Втора лига след трудна победа с 1:0 като гост на Монтана в мач от седмия кръг на втория ешелон. Победното попадение бе дело на Олег Димитров в 41-ата минута.

В осмата минута Хебър почти не си вкара автогол. Терзиев изчисти топката в гърба на Папазов, след което тя се насочи към вратата, но Дебърлиев успя да я докосне и извади в ъглов удар. След неговото изпълнение Цонков като по чудо не откри. Той беше оставен сам на 2 метра пред голлинията, кълбото се удари в торса му, а след това и в левия страничен стълб.

В следващите минути двата състава опитаха да атакуват с пробиви по фланговете, но защитниците се справиха отлично. Това продължи до 41-ата минута, в която Хебър организира чудесна триходова комбинация пред пеналтерията на Монтана. Тя завърши с изстрел на Олег Димитров, който се отби в напречната греда и тупна зад голлинията – 1:0 за гостите.

Домакините наложиха натиск в началото на второто полувреме и създадоха две опасни ситуации, които обаче не завършиха с шут. Хебър отговори с добра атака в 52-ата минута, след която Манев отправи удар от границата на наказателното поле и след рикошет в крак на защитник топката премина над горната греда.

В 79-ата минута Монтана изпълни бързо пряк свободен удар, Башлиев получи отдясно в наказателното поле, финтира защитник и стреля в близкия ъгъл, ала Дебърлиев внимаваше и хвана.9 минути по-късно резервата Росен Кръстев можеше да изравни, но опитът му от 15-16 метра бе право в ръцете на вратаря.