Гингам спря Марсилия за Шампионската лига

0

Отборите на Гинган и Олимпик Марсилия не успяха да се победят в истински трилър от 37-ия кръг на Лига 1. Срещата помежду им на стадион “Рудуру” завърши при резултат 3:3. Това обаче не бе никак добра новина за гостите, които изпуснаха две важни точки в битката за класиране в Шампионската лига, които могат да бъдат фатални. Клеман Грение реализира 2 гола за домакините в 42-ата и 52-ата минута от дузпа, а третото попадение бе дело на Джими Бриан също от дузпа в 70-ата минута. За гостите пък се разписаха Валер Жермен във 2-ата и Флориан Товен в 14-ата и 81-ата минута.

Така Марсилия остава на 4-ата позиция в таблицата със 74 точки, колкото има и третия Монако, който обаче е с мач по-малко. Гинган пък се намира на 10-ото място с 47 точки.