Сензация: Надал загуби на клей !

0

Най-дългата серия от спечелени сетове на каквато и да е настилка в АТP тура приключи, след като Доминик Тийм победи Рафаел Надал в четвъртфиналите от турнира в Мадрид. Австриецът надви Рафа със 7:5, 6:3.

Последният загубен сет на Рафа на клей бе именно срещу Тийм миналата година. Днешната загуба на Надал означава, че от понеделник той ще сдаде лидерската позиция в световната ранглиста, а №1 ще стане Роджър Федерер. Испанецът бе триумфирал в 50 поредни сета и в общо 21 мача на червени кортове в рамките на последните 51 седмици.

С днешния си успех Тийм се нарежди до Гастон Гаудио и Новак Джокович. Тримата са единствените играчи в историята, които са печелили по три или повече пъти на клей срещу Надал.

В полуфиналите съперник на Доминик ще бъде Кевин Андерсън. Южноафриканецът е поставен под №6 в основната схема, докато Тийм е №5.