Дубълът на Етър загуби от Янтра (Полски Тръмбеш) в мач със 7 гола

0
-
-

Младият дублиращ отбор на „Етър“ се опита да се противопостави на опитния съперник „Янтра“ (Полски Тръмбеш), но загуби с 2:5 на терена „Трифон Иванов“. Гостите водеха с 0:5 и получиха два гола чак в края на мача.

Още в 3-ата минута тръмбешчани вкараха топката в мрежата, но голът бе отменен заради нарушение в атака. Тони Маречков в 8-ата минута отдясно центрира пред вратата и Любо Генчев засече топката за 0:1. Само след четири минути етърци инкасираха и второ попадение, когато след ново центриране Тони Маречков насочи топката с рамо и тя прехвърли вратаря Петков – 0:2.

След центриране от корнер в 38-ата минута Красен Славчев се разписа за 0:3. „Виолетовите“ също опитваха атаки и имаха възможности, като Мартин Ангелов излезе сам, но стреля в аут, а на два пъти при контри по четирима етърци излизаха срещу двама бранители, но не успяха. В самия край на полувремето Любо Генчев вкара много красив гол, като копна топката технично над вратаря – 0:4.

След голямата преднина за „Янтра“ (ПТ) играта през второто полувреме се поизравни. Христо Марков нацели гредата, а при добавката Мартин Ангелов стреля неточно в аут. Пропуск направи и Калоян Ненчев, но в 77-ата минута Красен Славчев с глава покачи на 0:5.

Чак в 87-ата минута след статично положение Денислав Георгиев върна един гол за „Етър-2“, а в самия край на срещата Север Алиев стреля над Рашков и оформи крайното 2:5.