0
Снимка: facebook.com/cdfeirensesad/
-
-

Българският нападател Стивън Петков няма спирка в Португалия. Юношата на Левски се разписа при победата на своя Фейрензе с 3:2 у дома над втория отбор на Порто. Срещата бе от 12-ия кръг на местната втора дивизия.

Домакините поведоха още в 1-ата минута след гол на бившия футболист на Лудогорец Фабио Ешпиньо.

В 24-ата минута Петков удвои след подаване отдясно. Това бе негов 4-и гол за първенство и общо пети през този сезон. Българинът беше заменен от Тиаго Диас в 62-ата минута.

Шест минути преди края на мача Телеш направи преднината на Фейрензе класическа. Тимът обаче трябваше да трепери в края, след като Марсело и Абреу се разписаха за Порто.

С успеха Фейрензе си върна първото място във временното класиране с 25 точки. Втори е Каса Пия с точка по-малко.