Чутовна драма в Разград! Лудогорец повали 10 от Арда в 95-ата минута (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец победи изключително драматично Арда в мач от XXI кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма Арена“ съперниците не стигнаха до гол цели 95 минути, когато „орлите“ грабнаха победата с 1:0. 5 минути по-рано гостите бяха останали с човек по-малко. Успехът гарантира преднина от 11 точки на тима от Разград пред преследвача ЦСКА-София, който обаче е с мач по-малко.

След изиграни само 180 секунди, Лудогорец на два пъти можеше да поведе, като и в двата случая удари нанесе Доминик Янков. Първият обаче бе уловен от Караджов, а вторият премина покрай лявата греда.

В 10-ата минута Десподов шутира от дистанция. Отново обаче Караджов улови без затруднения.

Малко по-късно отново крилото опита да се разпише, този път директно от фал, почти на границата на наказателното поле. След неговия удар обаче, топката премина над вратата. В 18-ата минута той коригира мерника си, при това от по-далечно разстояние, но пък Караджов улови сигурно.

В 27-ата минута Арда можеше да поведе. Спас Делев отправи много коварен удар от границата на наказателното поле. Пламен Илиев обаче успя с върха на пръстите да изби в корнер отиващата под напречната му греда топка.

В 35-ата минута гостите по чудо не стигнаха до попадение. Спас Делев центрира в наказателното поле, където Алекс Петков засече с глава. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В следващите минути Тонислав Йорданов на два пъти нанесе хубави удари. И в двата случая обаче Пламен Илиев се намеси сигурно.

В 42-ата минута тимът от Кърджали поиска дузпа. Спас Делев влезе в наказателното поле, Жосуе Са влезе на шпагат и футболистът в син екип падна на земята. От повторенията не стана ясно дали изобщо има контакт между двамата, но така или иначе Ивайло Стоянов не показа бялата точка.

В ответната атака пък изстрел на Кешеру премина над напречната греда.

В 54-ата минута Десподов центрира от корнер, Янков засече, насочвайки към Анисе. Мадагаскарецът продължи с глава към Ману, който отблизо прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 62-ата минута Спас Делев стреля опасно директно от фал. Пламен Илиев обаче успя да боксира и да неутрализира опасността.

В 90-ата минута Александър Георгиев фаулира грубо Сотириу, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Така Арда доигра 5-те минути добавено време с човек по-малко.

В последната секунда на продължението Лудогорец стигна до успеха. Вандерсон получи около точката за изпълнение на дузпа и от движение засече в мрежата за 1:0.