Баските от Куклен излъгаха Спартак,капитанът се контузи на загрявката

0
-
-

Спартак (Пловдив) загуби с 1:0 гостуването си на Атлетик (Куклен) в отложен мач от 17 кръг в ЮИ Трета лига. Двубоят се игра в сряда на стадиона в Куклен, като треньорският тандем Стефан Учиков и Неделин Петров имаше сериозни кадрови проблеми с контузени и наказани играчи, а най – големият настъпи минути преди първия съдийски сигнал. Капитанът Кирил Георгиев се контузи на загрявката и трябваше да бъде заменен от Ерай Карадайъ. Двубоят заради наказание пропусна Йордан Минев, а все още Давор Илиев и Георги Камбуров не са възтановени.Срещата започна абсолютно равностойно без никакви положения пред двете врати, като в 24′ Кристиян Кодуков центрира от ъглов удар, но Мартин Симеонов не успя да засече топката.

Розова долина с нова победа като гост -би и Хасково

Домакинете се опитваха привидно да натискат Спартак, но този път отборът бе много добре организиран и почти не допускаше играчи на Атлетик да стигат до наказателното поле.

Димитър Джонджуров реализира единственото попадение за домакините, носейки им победата. В 43′ Кръстьо Милев остави непокрит играча на Куклен, който с удар от 30 метра вкара единственото попадение в мача.
През второто полувреме Спартак се изнесе напред, а в 74′ бе най – чистото положение в мача, когато Георги Лазаров изведе Александър Драшков сам срещу вратаря на Атлетик, но опитният страж на домакините успя да спаси.

До края на мача домакините се прибраха и това направи невъзможно гладиаторите да стигнат до изравняване на резултата.

През второто полувреме пък в мача взеха участие трима таланти от набор 2004: Георги Лазаров, Цветан Вълчинов, Васил Стойчев и Димитър Милчев.

Спартак има 19 точки в актива си, а в събота в мач от 19 кръг на стадион Тодор Диев гладиаторите приемат тима на Горски извор.

Атлетик записаха победа след 130 дни “суша” в Трета Югоизточна лига. Последната победа на „баските“ беше срещу отбора на Сокол (Марково) на 17 октомври 2020 г.
За гостите от Спартак това бе трета поредна загуба от началото на пролетния полусезон.