След 15 години: Левски отново е шампион!

0
levski voley

Левски София е новият волейболен шампион на България след победа срещу ЦСКА с 3:1 гейма (23:25, 25:19, 25:22, 25:21). „Сините“ спечелиха финалната серия с 3:0 победи. Първите две срещи завършиха 3:2 и 3:1 за отбора на Николай Желязков. Последната титла за Левски бе през 2009 г. За „сините“ това е 20-ти шампионски трофей.

Срещата в зала „Левски София“ се проведе пред пълни трибуни. Двубоя започна по-силно за „червените“, които поведоха с 5:1 точки. След това „сините“ стабилизираха играта си и изравниха за 10:10. Последва нова силен период за тима на Александър Попов, който на практика осигури успеха в първия гейм. ЦСКА успя да спечелих първата част с 25:23.

Още в началото на втория гейм Левски поведе, като в хода на цялата част разликата между двата отбора се движеше между две и пет точки.

Третата част се оказа решаваща за изхода на двубоя. Геймът започна равностойно, като нито един от тимовете не можеше да се откъсне. Първата по-сериозна разлика се получи при 13:10. ЦСКА се завърна в частта и дори поведе с 16:15, но след това последва силна серия на сервис от Владимир Гърков, която бе ключова за победата с 25:20.

В четвъртия гейм Левски поведе с 3:0 точки. ЦСКА на моменти се доближаваше на само една от съперника си, но така и не стигна до водачеството нито веднъж и така Левски отново е шампион на България, 15 години по-късно.

Левски: Симеон Николов, Венислав Антов, Владимир Гърков, Алехандро Торо, Светослава Гоцев, Майкон Морейра – Дамян Колев-либеро (Кристиян Титрийски, Костадин Козелов, Александър Къндев)

Старши треньор: Николай Желязков

ЦСКА: Делчо Раев, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Християн Великов, Тодор Костов, Стойко Ненчев – Мартин Божилов-либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев-либеро, Симон Александров)

Старши треньор: Александър Попов