Японец със сензационна победа в Гран При на Австрия в Moto3

Японецът Аюму Сасаки завоюва своята втора победа за сезона в Moto3, след като триумфира в надпреварата за Гран При на Австрия. Пилотът на Стерилграда Макс Рейсинг Тийм стигна до успеха на „Ред Бул Ринг“, въпреки че трябваше да премине цели два пъти през наказателната обиколка, заради инцидента си със Серхио Гарсия във Великобритания преди две седмици.

Сасаки започна състезанието от първата редица и още в първите 5 тура той изтърпя своите две наказания, които го смъкнаха до 21-то място. След това обаче, за само 6 обиколки той не само успя да се върне в челната група, но и да поведе още преди средата на дистанцията от 23 тура.

След като веднъж излезе начело японецът не остави шанс на своите съперници да го изпреварят, въпреки че неговият сънародник от тима ма Леопард Тацуки Сузуки бе плътно залепен за него до финала. В крайна сметка Сузуки финишира втори, с което направи триумфът на японците в Австрия двоен. Подиумът в Австрия допълни Давид Муньоз, за когото това е второ качване на подиум в неговите първи шест старта в Moto3.

Двамата лидери в шампионата Изан Гевара и Гарсия завършиха съответно седми и пети, като така разликата между съотборниците в Аспар бе стопена до само един пункт в полза на Гевара. Трети в класирането е Денис Фоджа, който отново имаше много тежко състезание в Австрия, в което исталианецът завърши едва 12-ти. Така той изостава на 47 точки от лидера Гевара.

Победителят в Гран При на Австрия, за когото това е втори успех през сезона след този в Нидерландия, е на четвъртото място в генералното класиране, с пасив от 53 пункта спрямо Гевара.

Битката за титлата в Moto3 продължава след две седмици с надпреварата за Гран При на Сан Марино на пистата „Мизано“.

Източник: Sportal.bg