Валентич: За нас всеки мач е подготовка за следващия сезон! Срещу Левски е голям мач за нас

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Старши треньорът на Ботев (Пд) – Азрудин Валентич – сподели мнението си за загубата с 1:3 от Черно море.

„Имаше напрежение преди двубоя. Имаше начин, по който искахме да играем. Индивидуални грешки повлияха днес. След 0:2 за 5 минути, имахме своите възможности. Вкарахме попадение. Недоволен съм заради червения картон. Ако го нямаше, можехме да отбележим още. Играхме срещу невероятен отбор. Особено атака

Второто полувреме видях огромна дисциплина. Това е позитивното. За нас всеки мач е подготовка за следващия сезон. Знаем как искаме да изглеждаме и на кои позиции искаме да се подобрим. От друга страна е трудно да кажем, че загубихме с 1:3. Но видях добри неща.

Имахме тактическа дисциплина в отбрана, но днес просто се случиха индивидуалните неточности. Като отбор обаче не играем лошо. През второто полувреме имахме 2 добри възможности за гол. За да си печеливш тим, трябва 90 минути да си на висота. Чисто индивидуалните неточности са ни големият проблем.

Всеки знае, че срещу Левски е голям мач за нас. Искам моят отбор да се подобрява с всяка тренировка. Надявам се да изиграем този мач с увереност. Искаме да спечелим няколко мача преди края на сезона“, коментира Валентич.