В атрактивен мач с 5 гола: Лудогорец повали Черно море насред „Тича“ (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Лудогорец победи Черно море в мач от VIII кръг на Първа лига. На „Тича“ във Варна „орлите“ се наложиха с 3:2. Така шампионите изпревариха днешния си съперник и вече са втори във временното класиране – с точка зад лидера ЦСКА 1948, но и с мач по-малко.

Лудогорец поведе още преди да са изтекли 120 секунди игра. Десподов изпълни перфектно фал от 20-ина метра, пращайки топката плътно от вътрешната страна на дясната греда за 0:1.

В 13-ата минута Черно море по чудо не изравни. Петар Босанчин центрира отляво. Живко Атанасов засече с глава на границата на вратарското поле, но малко над напречната греда.

В 23-ата минута „моряците“ имаха още една прекрасна възможност. Удар по диагонала от границата на наказателното поле на Закария Беншаа, обаче срещна дясната греда.

В 34-ата минута пък Лудогорец можеше да нанесе втори удар по своя съперник. Матиас Тисера се отскубна сам срещу вратаря, но ударът му премина покрай левия страничен стълб на пазената от Дюлгеров врата.

В 41-ата минута Десподов нахлу в наказателното поле и шутира силно. Дюлгеров обаче успя да избие.

Черно море отговори 240 секунди по-късно с идентично положение. Изстрелът на Беншаа обаче бе над вратата.

Във 2-ата минута на даденото продължение Черно море все пак изравни. Сердюк шутира извън наказателното поле. Падт се намеси неубедително, избивайки пред себе си. Закария Беншаа пък на шпагат направи добавка от границата на вратарското поле за 1:1.

Лудогорец започна втората част като първата – с бърз гол, след само 180 секунди игра. След центриране от корнер, Пьотровски отправи удар, който обаче се получи извеждащ пас за Матиас Тисера. Последният пък от границата на вратарското поле прати топката в мрежата за 1:2.

Домакините можеха да изравнят светкавично. Живко Атанасов засече с глава центриране от корнер, но топката премина покрай лявата греда.

В 54-ата минута Сердюк стреля мощно от фал. Падт обаче боксира в корнер.

В 66-ата минута Лудогорец си подпечата победата. Бърнард Текпетей с изключително прецизен удар от 20-ина метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:3.

В 76-ата минута Черно море върна едно попадение. Бърнард Текпетей изблъска с рамо в наказателното си поле Беншаа, след което Терзиев изчисти силно в корнер. Ситуацията бе разглеждана дълго с ВАР, като в крайна сметка се наложи и главният съдия да отиде до монитора, след което отсъди дузпа за „моряците“. Интересно е обаче, че наказателният удар не бе заради изблъскването на Текпетей, а заради това, че топката се удря в ръката му, след като Терзиев изчисти. От бялата точка пък Евгений Сердюк бе безапелационен за 2:3.