БГ национал и отборът му са на крачка от Серия А!(ВИДЕО)

0
antov

Българският национал Валентин Антов и неговият отбор Кремонезе се класираха за финалния бараж за влизане в Серия „А“, след като записаха категорична домакинска победа с 4:1 над Катандзаро. Така „гриджоросите“ преодоляха полуфиналния кръг на плейофите в Серия „Б“ за промоция с общ резултат 6:2.

Родният защитник беше титуляр за своя тим и изигра пълни 90 минути, като дори се отчете с асистенция за убедителния успех. Головата фиеста за домакините започна още в 12-ата минута, когато Франко Васкес откри резултата с невероятен шут от границата на наказателното поле. Седем минути по-късно Кристиан Буонаюто удвои преднината на Кремонезе с прекрасно акробатично изпълнение. В 37-ата минута Антов с хитър пас достави топката на Масимо Кода, който на празна врата отбеляза 18-ия си гол през сезона.

В 63-тата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, тъй като тяхната резерва Енрико Бриньола си изкара директен червен картон за протест срещу главния съдия. Седем минути по-късно Леонардо Серникола вкара четвъртия гол за домакините с удар по земя. Катандзаро все пак стигна до почетно попадение, като това стана в 80-ата минута, когато Матиас Антонини се разписа с хубав изстрел.

Така Кремонезе се класира за финалния плейоф, който ще бъде в два мача срещу Венеция. Като завършили на трето място в редовния сезон, „крилатите лъвове“ ще са гости в първата среща на 30 май и ще са домакини в реванша на 2 юни.