Университатя на Ивайло Петев пропусна да се изкачи на второто място след драматично равенство

0
petev debyut

Воденият от българския треньор Ивайло Петев отбор на Университатя Крайова завърши наравно 2:2 у дома с Поли Яш и пропусна добър шанс да се доближи до първото място в pумънската Лига 1. Домакините водеха комфортно с 2:0 до почивката, контролираха напълно събитията на терена, но ужасяващи грешки през втората част позволиха на гостите да си тръгнат с точка от стадион Йон Облеменко.

Както беше преди идването на Петев, това не се променя и сега, отбелязват медиите на север от река Дунав. Футболистите на Университатя (Крайова) се представят ужасно през вторите полувремена.

„Това е проблемен детайл, който все още не е решен от Петев, „наследен“ от тримата му предшественици, управлявали отбора преди него. Спокойствието, с което тимът влиза през вторите полувремена, го няма, а много благоприятни моменти се изплъзват между пръстите им“, пише сайтът gsp.ro.

Футболистите на Петев знаеха, че една победа ще ги изкачи на 2-о място и тръгнаха в атаки от първата минута на мача. Любимецът на местните фенове Александру Митрица откри резултата в 30-ата минута, а в първата на добавеното време на полувремето Анте Рогулич удвои. Двамата спринтираха и се прегръщаха с треньора Петев. Българинът днес загуби баща си, пише още gsp.ro.

При първото попадение Митрица показа индивидуална класа, след като се справи с трима бранители. Вратарят Силвиу Лунг можеше да се намеси и по-добре, но шутът беше силен. Митрица беше замесен и във втория гол, но отскочила от изстрела му топка попадна в Рогулич, който вкара за 2:0.

Началото на второто полувреме беше коренно различно. Алин Роман вкара и двата гола за гостите, като първо намали от дузпа в 54-ата минута, а след това изравни в 69-ата.

Финалът на мача беше драматичен, като в заключителните минути на два пъти Университатя пострада от решенията на ВАР-съдиите. Овидиу Хацеган и Мирча Арделеан отговаряха за видеосистемата, а първо в 91-ата минута отмениха гол на появилия се като резерва Йован Маркович. Двамата се нуждаеха от седем минути, за да начертаят линиите и да докажат засада на голмайстора. 4 минути след това съдията Ория Младенович даде дузпа за домакините, но веднага я отмени, когато получи сигнал, че асистент-съдията Йонуц Бобе е вдигнал флага за засада.

ФКСБ в късния мач днес отнесе Херманщат с 3:0 и увеличи преднината си на върха в класирането на 8 точки. Столичани имат 41 от 20 мача, следват ЧФР Клуж и Университатя (Крайова) с по 38, Рапид (Букурещ) е с 32.