ЦСКА-София загря за Левски с бой по Славия и си подпечата 2-то място! Дали обаче не даде огромна жертва преди финала? (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи Славия в мач от плейофната фаза на Първа лига. На стадион „Българска армия“ домакините се наложиха с 3:1. По този начин те си гарантираха второто място във временното класиране, изпреварвайки със 7 точки третия Левски, два кръга преди края на първенството.

ЦСКА-София започна вихрено и поведе след 90 секунди игра. Кери центрира остро отляво. Виячки се размина с топката, която стигна пред вратарското поле до Георги Йомов, който я прати в мрежата за 1:0.

В 14-ата минута Томбак шутира силно от дистанция. Топката обаче премина покрай лявата греда.

В 20-ата минута ЦСКА-София удвои аванса си с почти идентичен гол на първия. Кери даде остър успореден пас в наказателното поле. Георги Йомов пък от 11 метра засече в мрежата за 2:0.

В 33-ата минута Тони Тасев изведе в наказателното поле Йон Бакеро. Синът на легендата на Барселона стреля мигновено, но Бусато успя да избие.

180 секунди по-късно ЦСКА-София оформи класиката в резултата. Кери центрира от фал. Жорди Кайседо незнайно как бе оставен напълно непокрит на границата на вратарското поле и без никакъв проблем засече за 3:0.

Втората част пък започна ударно за Славия, която след по-малко от 3 минути игра намали изоставането си. След центриране отдясно, Радослав Кирилов засече нескопосано. От втория опит обаче той преодоля Бусато за 3:1.

В 66-ата минута Виячки изстреля истински снаряд от сериозна дистанция. Бусато обаче успя със сетни сили да избие в корнер с една ръка.

В 80-ата минута Йомов центрира отдясно. Кайседо засече с глава от границата на вратарското поле, но Вуцов спаси. В ситуацията обаче нападателят получи някаква травма и от медицинския екип на „червените“ дадоха сигнал за смяна. Ако контузията е по-тежка, това означава, че той може да пропусне финала за Купата на България срещу Левски, което ще е изключително тежък удар по ЦСКА-София.