ЦСКА 1948 размаза Ботев (Вр) в дебюта на Белия (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

ЦСКА 1948 победи Ботев (Вр) в мач от VII кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „армейците“ се наложиха с 5:1, след като изоставаха с 0:1. Двубоят бе дебют за Николай Киров начело на столичани.

Ботев поведе в 25-ата минута Ботев (Враца). Юлиан Ненов се пребори в наказателното поле със Симеон Петров, който бе на по-добра позиция и можеше да изчисти, Обърна се и прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

ЦСКА 1948 реагира светкавично и изравни 120 секунди по-късно. Веднага след изпълнението на центъра, „армейците“ стигнаха до корнер. След неговото изпълнение, грешникът от предходната ситуация скочи най-високо и засече с глава за 1:1.

В 31-ата минута ЦСКА 1948 осъществи пълен обрат. Деян Лозев проби отдясно, а центрирането в наказателното поле намери Галин Иванов. Последният пусна вляво от себе си за Георги Русев, който продължи още към границата на вратарското поле. Там Крум Стоянов засече от движение за 2:1.

В 38-ата минута домакините предрешиха крайния победител. Ивайло Чочев намери в наказателното поле Денислав Александров, чийто удар от въздуха бе блокиран. Топката обаче стигна до Георги Русев, който отблизо намери долния ляв ъгъл на вратата за 3:1. След попадението той взе фланелка на Ангел Лясков, посвещавайки попадението на контузения си съотборник.

Само 60 секунди след началото на втората част Даниел Наумов изби удар от непосредствена близост на Дориан Бабунски. В ситуацията обаче бе маркирана и засада, като евентуално попадение нямаше да бъде засечено.

В 59-ата минута Ивайло Чочев стреля от сериозна дистанция, топката рикошира и влетя в долния десен ъгъл на вратата на Костов. След преразглеждане на ситуацията обаче ВАР сигнализира за извършено нарушение от футболист на домакините, главният съдия Васимир Ел-Хатиб отиде да преразгледа положението лично и реши да отмени гола.

В 81-ата минута удар на Симеон Петров от границата на наказателното поле мина над напречната греда.

240 секунди по-късно „червените“ стигнаха до четвърто попадение. След центриране от корнер, Симеон Петров засече с глава, реализирайки второто си попадение в мача за 4:1.

След още 2 минути ЦСКА 1948 вкара и пети гол. Денислав Александров нахлу в наказателното поле и с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Костов за крайното 5:1.