След като биеше наред в контролите, Карнобат падна на старта у дома

0

Дебютната шампионатна среща от сезон 2020/21 в Югоизточна Трета лига за ОФК „Карнобат“ завърши с поражение, след като момчетата на Георги Калоянов отстъпиха с 1:3 на „Левски“ /Карлово/.

Двубоят започна неприятно за домакините, които още в 35-та секунда инкасираха гол, когато Ивайло Маринов центрира към Борислав Хаджиев, а той с глава откри за 0:1.С втория си удар към вратата на ОФК „Карнобат“ гостите успяха да удвоят в 31-ва минута, в момент, в който Иван Иванов излезе на стрелкова позиция срещу Желев и не сгреши за 0:2.

В минутите между инкасираните два гола, както и до края на първото полувреме, късметът категорично не беше на страната на Димитров, Гърков, Митев и компания, които така и не успяваха да поразят целта.А удари към вратата на „Левски“ имаше, при това не малко.

След почивката натискът на домакините продължи, но без успех, който да помогне за обрат в резултата. За сметка на това състезателите от „Левски“ /Карлово/ съумяха да отбележат трето попадение, този път след пробив отляво на Петър Главчев и засичане на топката пред голлинията, дело на Иван Диклиев в 88-ма минута. Любопитното е, че и двамата се появиха на терена като резерви.ОФК „Карнобат“ стигна до почетното попадение в добавеното време на мача, когато сред голмайсторите се записа резервата Даниел Стаматов, засичайки центриране на Тузаков от корнер.

Официален дебют при мъжете на ОФК „Карнобат“ направи 16 г. юноша Ненко Петров, който още в контролните срещи показа потенциал, реализира два гола и доверието към него от страна на старшията Калоянов не закъсня. В групата за мача бе и още един млад и перспективен състезател, също юноша на ОФК „Карнобат“ – Хайри Саралиев.

Освен загуба на старта, карнобатлии бяха принудени да извършат и принудителна смяна, продиктувана от неприятна контузия на вратаря Даниел Желев в 41-ва минута.

След седмица ОФК „Карнобат“ ще бъде отново домакин по програма, когато посреща на своя стадион „Родопа“ /Смолян/. Срещата е на 15-ти август, събота, от 18:00 ч.