Септември оцеля в голово шоу за Купата

0
00796600

Отборът на Септември София успя да достигне до 1/8-финалите на Купата на България, след като успя да отстрани Спартак Плевен в драма със седем гола на стадиона в квартал Драгалевци. Тимът от столицата се наложи с 4:3. По програма тимът от Северна България трябваше да е домакин, но двата клуба се разбраха срещата да се играе в София.Резултатът бе открит от символичните гости в четвъртата минута, след като Георги Русев успя да прокара топката покрай вратаря Начев. В десетата Спартак изравни след грешка на стража Вуцов и Петър Тончев изравни. Скоро обаче Владимир Николов засече центриране с глава и даде нова преднина на Септември. Малко преди края на полувремето Борис Галчев вкара трети гол за тима си след като се разписа с удар в наказателното поле.През втората част тимът от София явно подцени съперника и това костваше изравняване. На два пъти Кристиан Григоров с глава прониза Вуцов и така направи 3:3. В 87-ата минута обаче Септември получи правото да изпълни дузпа и Павел Петков реализира за крайния успех на тима си. През миналата година Септември достигна до полуфинал за Купата на страната.