Предшественикът на Фабио Лима дебютира най-ударно за Левски

0
fabio lima

Днес в контролата срещу Вашаш Будапеща се очаква своя дебют да направи първото ново попълнение на Левски – Фабио Лима. Какъв ще бъде той не е най-важното нещо, но пък ако е особено силен това може да помогне за по-бързата му адаптация. А тя винаги е трудна за бразилските футболисти, които идват в нашите клубове.

Специално в Левски повечето сънародници на Пеле не тръгват ударно – както в контроли, така и в официални мачове. Най-силно започна играчът, за чийто заместник сега е взет Фабио Лима. А именно – Роналдо. Той стартира с два гола по време на лятната контрола през 2022 година в Самоков срещу Пирин. За единия зачеркнатият впоследствие от Станимир Стоилов Анте Блажевич му сложи топката на главата, а за другия му подаде Ивелин Попов.

От останалите бразилци, играли за клуба в последните години, почти всички бяха интегрирани постепенно и не получаваха пълни минути. Уелтън започна в началото на 2022-а с равенство срещу Марибор, при което се появи в игра за 20-тина минути накрая, в които нямаше и много време да блесне. Рикардиньо пък игра 63 минути в Обединените арабски емирства в първия си мач. Той бе в Дубай срещу местния Ал Насър. Отчете се с два удара, но нищо повече. Дарлан пък бе пуснат в официален мач срещу Локо Пд, който бе загубен на „Лаута“ с 1:2. В този мач даде няколко добри паса, някои от тях на далечно разстояние, но и той не направи нещо особено впечатляващо. Същото се отнася и за една от предишните най-големи бразилски звезди на Левски, преди тези от сегашната вълна в клуба. Става дума за крилото Паулиньо. Той записа първите си минути при Делио Роси в Малта в началото на 2018-а при успеха над австрийския Флоридсдорфер с 3:1, също без да стигне до гол или асистенция./ „Мач Телеграф“