Стамен Белчев само веднъж повтори карето в защита

0
stamen belchev
Снимка: cska.bg

Стамен Белчев пое ЦСКА-София в средата на миналия месец, като наследи Нестор Ел Маестро след срамната загуба с 1:2 от Пирин у дома. Оттогава армейците изиграха общо 6 двубоя в първенството и турнира за Купата на България, като в тях 55-годишният специалист един-единствен път повтори карето в защита. Сега той отново ще го промени за домакинството на Черно море, като Кордоба ще замени Махмутович.

Белчев категорично раздвижи случващото се в нападение и ЦСКА-София е много по-опасен под негово ръководство. Той обаче така и не намира начин да запуши пробойните в защита и изглежда, че непрекъснатите ротации не носят никаква полза. В нито един от 6-те му мача начело на армейците тимът не е записал суха мрежа.

Наставникът повтори четворката в отбрана само след победата с 3:1 над Левски, но това не доведе до позитивен резултат. В следващия си мач ЦСКА-София отстъпи с 0:2 в полуфинала реванш за купата срещу Ботев Пд, след като инкасира елементарен гол още в четвъртата минута.

Армейците допуснаха попадение в първите 240 секунди във всеки от последните си три двубоя, а самият Белчев призна, че няма обяснение за тези сривове в дефанзивен план./ „Тема спорт“