От БФС искат да минат тънко с уволнението на Кръстаич

0
mladen krastaich 1
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Младен Кръстаич е подал оставка след срама с Литва, написаха в един глас големите сръбски медии. Това обаче не отговаря на истината. Всички ръководители на БФС са за прекратяване на отношенията между двете страни, като от централата се надяват давайки му 3 заплати по 25 000 евро, или с други думи казано – 75 000 евро, двете страни да си стиснат ръцете и България да се освободи от неговото присъствие, пише „Мач Телеграф“. След позора с прибалтийската страна Кръстаич заяви, че ще преспи и тогава ще реши как да процедира със своето бъдеще. Той обяви на пресконференцията след срещата, че отборът върви в правилна посока, но просто няма резултати.

Както KotaSport.com съобщи, неустойката на Кръстаич при уволнение е 400 хиляди евро или близо 800 хиляди лева. Така от БФС трябва да сътворят малко чудо, за да склонят сърбина да приеме раздяла срещу 3 заплати.

Колосална неустойка спира уволнението на Младен Кръстаич

Кръстаич със сигурност ще води тима и при гостуването на Албания. След това ще има Изпълком, на който той ще бъде уволнен, ако междувременно сам не си е тръгнал.

Младен Кръстаич пое националния отбор на 21 юли 2022 г. и си тръгва с баланс в 10 мача – 3 победи, 3 равенства и 4 загуби. Той започна доста силно своя престой, като записа 3 поредни победи – над Гибралтар, Северна Македония и Кипър, а след това направихме 0:0 с Люксембург. С идването на 2023 г. обаче резултатите ни се развалиха. Първо през март паднахме от Черна гора с 0:1, а след това Унгария ни разкова с 3:0 в Будапеща. Последва реми с Литва (1:1), при положение, че играхме близо 70 минути с човек повече, както и 1:1 със Сърбия в Разград. Това ни беше и най-добрият мач, но ни изравниха в последната секунда. После наредихме загуби с 0:1 от Иран в контрола, поражението с 1:2 от Черна гора, макар и да играхме 30 минути с човек повече, а за капак дойде унижението с 0:2 от Литва.