Мастило и One Minute не се победиха в най-коректният двубой на Лига Кърджали

0
9 1

Отборите на „Мастило“ и „One Minute“ завършиха при резултат 2:2 в най-коректният двубой от първенството на „Лига Кърджали“ до сега. Двата отбора трябваше да участват в националният турнир „Лига България“ през уикенда, но отказаха участие поради множеството контузии и в двата лагера. Въпреки липсващите си основни фигури двата отбора изиграха страхотен двубой помежду си. Съставът на „One Minute“ влезе по-добре в срещата и бързо поведе с 2:0 след попадения на капитана Фахри Тасим. И двете попадения дойдоха след подавания на направилия страхотен двубой Дениз Асенов. Отборът на „Мастило“ успя да се върне в срещата още преди почивката след като Емил Казиев изработи две попадения за колегите си Марио Ничев и Еленко Стойчев. През втората част атаките и към двете врати продължиха с пълна сила, но до нов гол не се стигна, а двата отбора записаха и по три греди на сметката си. Срещата премина изцяло в духа на феърплея, като в два възлови момента от срещата Димитър Димитров и Осман Хамза постъпиха мъжки и „отсъдиха“ в правилната посока, коригирайки решения на рефера.

В друг двубой от кръга отборите на „Импулс“ и „Докторите“ си размениха по едно полувреме и оформиха крайното 5:3 в полза на „Импулс“. Победителят в срещата стартира ударно и поведе с 4:0 след попадения на Мехмед Раим(2), Теодор Генков и капитана Бекир Сюлейман. В началото на втората част, обаче Гюнай Али намали за „Докторите“, а този гол сякаш даде криле на сините и те реализираха още две попадения дело на Танер Алиев и Метин Махмуд. В края на двубоя отборът на „Докторите“ се втурна да търси изравнителното попадение, но вместо това допусна Алтънер Сали да се разпише за крайното 5:3.

В другият мач от кръга „Арда 1924“ надделя над „Global Net“ с 8:2. Преквалифицираният нападател Васил Чолаков реализира първото попадение за своите, а малко след това Георги Ганев дебютира с гол с пета. Един от най-стабилните защитници в лигата Димитриос Николов реализира дежурният си гол за 3:0, а до края на срещата две попадения добави неуморимия Цанко Чаушев. С пореден хеттрик за „Арда 1924“ пък се отличи Ерай Салиф. За „Global Net“ точни бяха любимеца на феновете Евгени Георгиев и Атанас Гарипов, който отбеляза прекрасно попадение във вратата на „Арда 1924“.