Отлично представяне на клубовете от Фехтовална Академия „В Етрополски“ – регион Бургас

0
korsar

На 24-25.11.2018 в гр. Стара Загора се проведе открит турнир по фехтовка “Купа Железник“, II кръг от Купа България. Участие в него взеха три от клубовете по фехтовка в региона „Корсар“-Бургас, „Маркели“-Карнобат и „Несебър“.

Състезанието започна с надпреварата при най-малките(деца до 11г.). Най- добрите класирания бяха за Никола Миланов-Корсар, който спечели битките при 11 годишните момчета и продължава да бъде водач в общата ранглиста и Марк Коцерев от Несебър заемайки място в първите осем състезателя в България. Другите състезатели при момчетата са Калоян Адамси, Илия Стоилов, Димитър Тончев, Веселин Вълчев и Борис Чапкънов.

При момичетата в тази възраст Габриела Георгиева донесе първия медал в историята за фехтовален клуб „Маркели“-Карнобат, като спечели третото място. Още една състезателка на клуба влезе в първата осмица, Василена Христова зае осмо място. Останалите състезатели при момичетата са Катерина Микова, Мария Джалъзова, Елица Грозева и Весела Георгиева.

По-късно през ден започнаха и битките при 15 годишните. Отлично се представиха двете състезателки на фехтовален клуб „Несебър“ Михаела Николова, спечелвайки бронзовото отличие, и Кристина Миланова заемайки 5-то място. При най-добрите осем, място си завоюва и представителката на „Корсар“ Даниела Петкова. Кристина Бандрамалиева-„Корсар“ зае 12-то място, като остана на крачка от заветната осмица. При момчета с най-добро класиране бе Борис Симеонов, който загуби срещата си за влизане във финала с 13-15 и се класира на 6-то място. Друг представител на ФК „Корсар“ който се класира в осмицата е Боян Димитров. Останалите състезатели които взеха участие са Иван Колев, Виктор Китенов, Васил Стоилов, Никола Тодоров, Христо Дърлянов и Дамян Димирев.

На следващия ден се проведе надпреварата при момчета и момичета до 13 години, където участниците от региона бяха 22-ма.

Първи започнаха момчетата, където във финалната четворка трима от състезателите бяха от ФК“Корсар“-Бургас. След оспорвани битки местата бяха разпределени така, Виктор Китено-сребърен медал, Боян Димитров и Никола Миланов-бронзови медали. В осмицата влезе и Иван Колев. При момичетата в челната осмица се класира Даниела Петкова от Корсар 5-то място.

Това представяне е повече от добро за фехтовалните клубове от региона. Общо 6 медала и 9 места между 5-то и 8-мо.