Локо (Пд) загря за Европа с голово шоу и победа над Славия (ВИДЕО)

slaviq lokomotiv plovdiv dimitar iliev darko tasevski
Снимка: lap.bg
-
-

Локомотив (Пловдив) победи като домакин Славия. На „Лаута“ „смърфовете“ се наложиха с 3:2, след като още в 3-ата минута изоставаха с 0:1. Следващият официален мач на „черно-белите“ е следващата седмица, когато се изправят срещу Спартак (Търнава) в мач от Лига Европа

„Белите“ започнаха ударно и след 180 секунди игра поведоха. Цветелин Чунчуков бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 0:1.

Пловдивчани реагираха мигновено и в 13-ата минута резултатът бе изравнен. Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, Христо Попадийн игра с ръка, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Димитър Илиев бе точен за 1:1.

В 21-ата минута Локомотив осъществи пълен обрат. Бирсент Карагарен проби чудесно и пусна към Димитър Илиев. Последният стреля от движение, Стергиакис докосна топката, но не успя да предотврати попадението във вратата си – 2:1.

В 27-ата минута Локо (Пд) почти си подпечата победата. Милен Гамаков изчисти право в Анте Аралица, Стергиакис не успя да улови рикоширалата топка, която пак попадна у хърватина, който на празна врата вече я прати в мрежата за 3:1.

В 75-ата минута Георги Йомов засече с глава центриране отляво, но Мартин Луков улови без проблеми.

В 86-ата минута Славия върна едно попадение. Радослав Кирилов отбеляза много красив гол, като с прецизен удар от наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл за 3:2.