Левски тресна Шкупи в последната секунда и продължава напред в ЛК (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
levski shkupi djavad el djemili

Левски победи Шкупи в мач-реванш от втория предварителен кръг на Лига на конференциите. На стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с 1:0 и след победата с 2:0 в първия мач отстраниха своя съперник.

Столичният гранд получи изумителна подкрепа от близо 18 000 фенове. В Сектор „Б“ беше издигната хореография в чест на Илнденско-Преображенското въстание. За сметка на това, номерцата на северномакендците продължиха. Преди мача стана ясно, че те уж са си забравили резервните екипи и затова Левски излезе с своя такъв – изцяло в жълто.

Левски можеше да поведе след малко повече от 180 секунди игра. Мощен шут от дистанция на Петрис бе избит от вратаря на гостите. Топката стигна на границата на наказателното поле до Ел Джемили, чийто удар „облиза“ лявата греда.

В 7-ата минута Цунами центрира отляво. Рикардиньо засече с глава, но защитник на Шкупи застана на пътя на топката. Футболистите на родния гранд поискаха дузпа за игра с ръка, но повторенията показаха, че топката е срещнала главата на съперниковия играч.

В 14-ата минута далечен изстрел на Краев мина далеч от целта.

В 19-ата минута Дцемили нахлу в наказателното поле и нанесе удар от неголям ъгъл. Защитник на гостите обаче успя да докосне топката, която след това премина покрай дясната греда, излизайки в корнер.

Шкупи отговори 120 секунди след това с шут на Воша, който обаче не затрудни Пламен Андреев.

В 44-ата минута Цунами стреля извън наказателното поле, но право във вратаря.

В 74-ата минута главният съдия на мача Лионел Чуди получи травма и напусна терена. След 5-минутно прекъсване четвъртият арбитър Лукас Фендрих замени своя колега.

В 89-ата минута Шкупи можеше да направи много интригуващи последните минути. Сифас бе изведен в наказателното поле и от чиста позиция стреля по диагонала. Пламен Андреев обаче успя да избие с крак.

120 секунди по-късно отново Сифас нахлу в наказателното поле, мина между двама защитници на Левски и стреля на 2 метра пред наказателното поле. Пламен Андреев обаче се бе позиционирал добре и изби.

В 4-ата минута на даденото продължение Хамиди засече с глава центриране от корнер, но доста неточно.

В 10-ата минута на допълнителното време Левски стигна до победата. Марин Петков с удар пред дъгата на наказателното поле порази долния ляв ъгъл на вратата за крайното 1:0.