Левски с две победи над Пирин в Елитните групи(ВИДЕО)

0
-
-

Юношеските формации на Левски до 15 и до 17 години записаха победи над Пирин в 7-ия кръг на Елитните групи. Двата мача се играха на изкуствения терен на комплекс „Георги Аспарухов“. При 17-годишните Левски победиха своите връстници с 2:1.
Възпитаниците на треньора Захари Сираков се наложи да обръщат резултата сед като се оказаха в ролята на догонващи още в 1-та минута. Точен за орлетата бе юношеският национал Красимир Тодоров. Георги Атанасов изравни в 38-та минута след асистенция на Емил Кьосов, а Виктор Атанасов донесе победата в 71-та минута, след точно подаване на Атанасов. Левски е едноличен лидер в класирането с пълен актив от точки – 21, с 5 повече от втория ЦСКА-София. Орлетата са на 5-то място с 12 точки.
При 15-годишните сините биха с 4:1.На два пъти се разписа Адриан Райчев в 25-та и 46-та минути. По едно попадение добавиха Александър Маринов в 9-та и Виктор Любенов в 70-та минути. За Пирин точен бе Илия Дамбов.
Воденият от треньора Стоян Димов тим на Левски дели първото място в класирането с ЦСКА-София с по 17 точки, като „сините“ са с по-лоша голова разлика. Орлетата и тук са 5-ти с 11 пункта.