Драма на „Тича“, бой и 2 червени картона! Дузпа в продължението спаси Черно море от загуба от Царско село (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море и Царско село не излъчиха победител в мач от XIV кръг на Първа лига. На „Тича“ във Варна съперниците изиграха драматичен двубой, завършил 1:1. След като гостите поведоха, „моряците“ изравниха в 91-ата минута от дузпа. След това пък се стигна и до бой между футболистите на двата отбора.

Царско село по чудо не поведе в 11-ата минута. Гюлгеров излезе да пресече извеждащ пас от дълбочина. Вратарят можеше спокойно да изчисти, но вместо това нацели Живко Атанасов, а рикошета в него изведе Миси Мезу напълно необезпокояван на празна врата. Нападателят обаче направи един от пропуските на годината, след като нескопосаното му отиграване прати топката встрани от дясната греда.

10 минути по-късно Димов нанесе силен удар извън наказателното поле, който обаче не намери целта.

В 26-ата минута Сердюк шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче премина до лявата греда.

В 49-ата минута Живко Атанасов засече с глава центриране от фал, но доста неточно.

Царско село поведе в 52-ата минута. Лукас Диас изведе чудесно в наказателното поле Ален Стеванович, който с удар по диагонала намери долния десен ъгъл на вратата на Дюлгеров за 0:1.

В 66-ата минута Даниел Димов засече с глава центриране от фал, но слабо и право в ръцете на Янко Георгиев.

В 77-ата минута Черно море можеше да изравни. Леандро Андраде проби хубаво и стреля от границата на наказателното поле. Топката отиваше точно в долния десен ъгъл на вратата, но Янко Георгиев плонжира и успя да улови току пред голлинията.

Черно море изравни в първата минута на даденото продължение. Даниел Димов опита да изведе с глава Сердюк. Попадийн и Янко Георгиев не се разбраха кой да играе с топката и вратарят фаулира нападателя в собственото си наказателно поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Сердюк бе точен за 1:1.

Секунди след изпълнението на центъра, на терена се стигна до бой между футболистите на двата отбора. Първоначално Милан Йокич и Родриго Енрике се сдърпаха, което прерасна в масово меле. В крайна сметка Йокич и Енрике получиха директни червени картони.